تبلیغات
مطالب پزشکی - آنی باش كه هستی !

به نام خدا

مطالب پزشکی
سلام دوستان عزیز . به وبلاگ مطالب پزشکی خوش آمدید . امیدواریم که این وبلاگ تا حدی مفید باشه و بتونه به برخی از سوالات شما جواب بده . ما رو حتما از نظرات و پیشنهادات خودتون با خبر کنید . ساعت خوبی داشته باشید و موفق باشید


¿آنی باش كه هستی !
جمعه 18 شهریور 1384

بزرگی می گفت : " به جای اینكه دائم بگوئید چه چیزی نیستید ! فقط عمل كنید ! بگذارید دیگران از روی عمل شما بگویند چه چیزی هستید ! " و این كلام در یك جمله كوتاه تر نیز قابل بیان است و آن این كه : " همیشه همانی باش كه هستی !  " مهم نیست كه چگونه ای ! مهم نیست كه چشمانت سیاه است و یا قهوه ای و یا پوستت چه رنگی است و یا آرایش موهایت چگونه است . بلكه مهم این است كه آنچه هستی را انكار نكنی و خودت را با لنز و رنگ و لعاب به شكلی كه نیستی در نیاوری ! وقتی خودت رو انكار می كنی و طور دیگری نمایش می دهی ، شاید گاهی بتوانی دیگران را فریب دهی و موقتا تصور دیگر از خودت را در اذهان ایجاد كنی ؛ ولی در نهایت هرگز نمی توانی آن چه هستی را انكار كنی و چیزی غیر از آن كه هستی ، باشی ! تو همانی كه هستی و این تقدیر توست كه اینچنین باشی و اتفاقا باید همچنین باشد چرا كه زیبائی و شكوه و عظمتی خاص در تو وجود دارد كه فقط با هیبت و شكل و قواره فعلی تو قابل تبلور و تحقق است .

همه انسانهای موفق ، بدون كمترین شك و تردید . از همه مهم تر با پذیرفتن خود به همان شكلی كه هستند و بی اعتنا به شكل و قیافه دیگران ، حرف خود را با اقتدار می زنند و مطابق آنچه باور دارند درست است ، عمل كنند 0 هیچ انسان موفق را در جهان پیدا نخواهید كرد كه حتی برای لحظه ای آرزو كند شخص دیگری باشد . بر عكس تمام افرادی كه رفتارهای نا هنجار از خودشان می دهند و هنجارهای مقبول جامعه را زیر پا می گذارند و خود و دیگران را به درد سر می اندازند ، از وجود خود ناراضی هستند و در جستجوی كالبدی متفاوت از آنچه هستند ، می باشند . و به راستی از انسانی كه خودش را آنطور كه هست قبول ندارد و در اوج خود باختگی در جستجوی هویت ظاهری دیگری است ، چگونه می توان انتظار تعهد و ثبات رفتار و گفتار را داشت . چنین شخصی عزیزترین بخش زندگی یعنی خودش را قبول ندارد ! و صد البته نمی تواند به تعهدات خود علاقه ای داشته باشد .

وقتی می خواهند موفقیت فردی رو زیر سوال ببرند و او را متوقف كنند ، نمی آیند موفقیت او را مستقیم زیر سوال ببرند . چرا كه موفقیت مثل الماسی است كه می درخشد و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار می دهد . بلكه بر عكس می آیند شخص را وادار می سازند خودش را انكار كند و پوسته شخصیتی دیگری را روی خود بكشد . پوستینی كه شاید روزگاری متعلق به انسان موفق دیگری بوده باشد ، ولی در هر حال تقلبی و غیر واقعی است و برای وجود شخص ، زایده ای غریب و مزاحم محسوب می شود . كمی به برنامه های تلویزیونی كشورهای موفق و توسعه یافته دقت كنید . ببینید چقدر با افتخار از ریشه ها و اصل و نسب خود یاد می كنند و فرم صورت و چشمان و قیافه و آرایش لباس ملی خود را بهترین می دانند و آن را تبلیغ می كنند ! مردم این كشور ها هرگز نمی خواهند طور دیگری باشند . آنها خود بهتر می دانند . آنها با پذیرش خود به همان صورتی كه هستند ، ارتباط خود با نسلهای گذشته را حفظ می كنند و با اقتدار در مقابل تبلیغات رقبا مقاومت می نمایند . كانال های تلویزیونی كشورهائی مثل چین و مالزی را باز كنید و كمی به برنامه های آنها دقت كنید . به خوبی این عشق به خود را در تك تك برنامه های آنها می بینید .

بیائید برگردیم و دوباره از منظری جدید خودمان را در آینه بنگریم . بیائید بی اعتنا به نظرات تحمیلی دیگران همان گونه باشیم كه هستیم . به محض این كه چنین اتفاقی رخ دهد ، بخش زیادی از ذهن شما كه در طول شبانه روز مشغول انطباق آنچه هستید با آنچه باید باشید است ، ناگهان رها می شود و شما میلیونها ثانیه وقت اضافی برای لذت بردن از آنچه هستید پیدا می كنید . از این لحظه به بعد شما فقط عمل می كنید و این دیگران هستند كه باید از روی اعمال شما حدس بزنند كه چگونه اید !؟ و این بزرگترین پیشرفتی است كه یك انسان موفق در زندگی می تواند به آن نائل گردد .

نوشته شده در جمعه 18 شهریور 1384 و ساعت 05:09 ق.ظ توسط : سینا
ویرایش شده در جمعه 18 شهریور 1384 و ساعت 05:09 ق.ظ