تبلیغات
مطالب پزشکی - توصیها

به نام خدا

مطالب پزشکی
سلام دوستان عزیز . به وبلاگ مطالب پزشکی خوش آمدید . امیدواریم که این وبلاگ تا حدی مفید باشه و بتونه به برخی از سوالات شما جواب بده . ما رو حتما از نظرات و پیشنهادات خودتون با خبر کنید . ساعت خوبی داشته باشید و موفق باشید


¿توصیها
جمعه 14 اسفند 1383

حفاظت از پوست

پوست  و بخصوص  پوست  صورت ، در مقابل باد ، سرما ، گرما  و خشكی  احتیاج  به حفاظت  دارد . برای این  منظور كرمها و پودرها با خواص پوشاننده  بهترین  وسیله حفاظتی  می باشند .

 

 بهترین كرم  برای پوستهای خنثی ، كرمهائی هستند كه حاوی كلسترول می باشند و بر سطح  پوست  قشری محافظ ایجاد می نماید .

 

 استفاده از كرم  به خصوص در زمستان  برای پوست  ضروری است . پودر  را نیز  باید پس از استفاده از كرم مصرف نمود .

 

استفاده از شیر پاك كن ها بخصوص شیر پاك كن های طبیعی مانند روغن بادام شیرین یا عصاره خیار ، كه از صابون های اسیدی هستند و پوست را تحریك نمی نمایند ، در حفاظت پوست مؤثر می باشد .

 

استفاده از ماسكهای  زیبائی كه  بخوبی  پوست  صورت را پاكیزه می كنند  و مناسبترین  زمان استفاده  از آنها  هنگام غروب  و بعد از پاك كردن صورت  است ، برای حفاظت  پوست لازم است . ( این ماسكها چنان چه از عصاره میوه ها تشكیل شوند ، طراوت و شادابی خاصی به پوست می بخشد ) .

 

مصرف الكل تعریق را افزایش می دهد ـ نیكوتین خاصیت ارتجائی پوست را از بین می برد .

 

 

حفاظت پوست خشك  

پوست خشك بسیار حساس و از ترشح كافی اجسام چرب بر خوردار نیست . بنا براین استفاده از صابونهای معمولی كه خاصیت  قلیائی آنها ، چربی  پوست را خنثی  میكند و اسیدیته  اپیدرم را از بین  می برد ، مناسب نیست و ضرر هم دارد . در پوستهای خشك باید از صابونهای مخصوص پوستهای خشك ، كه دارای  ( PH )  خنثی  یا اسیدی  هستند هفته ای یك یا دو بار استفاده نمود .استفاده از آبهای آهكی كه همراه صابون سبب كشیدگی و التهاب پوست می شود بسیار ضرر دارد . استفاده  از شیر پاك كن  طبیعی ، مانند  روغن بادام  شیرین بسیار  مفید می باشد . شیر پاك كن های  عطری  برای پوستهای خشك  مضر می باشد . استفاده از كرم های كلسترول دار مناسب می باشد . افرادیكه دارای پوست خشك می باشند ، بهتر است هر چند مدت یكبار از ماسكهای زیبائی استفاده نمیند .

 

 

<:P:>

<:P:>

<:P:>

نوشته شده در جمعه 14 اسفند 1383 و ساعت 09:03 ق.ظ توسط : سینا
ویرایش شده در جمعه 14 اسفند 1383 و ساعت 12:03 ب.ظ