تبلیغات
مطالب پزشکی - دفاع از آقای همه چیزدان و كمیته اصلاح خانواده

به نام خدا

مطالب پزشکی
سلام دوستان عزیز . به وبلاگ مطالب پزشکی خوش آمدید . امیدواریم که این وبلاگ تا حدی مفید باشه و بتونه به برخی از سوالات شما جواب بده . ما رو حتما از نظرات و پیشنهادات خودتون با خبر کنید . ساعت خوبی داشته باشید و موفق باشید


¿دفاع از آقای همه چیزدان و كمیته اصلاح خانواده
سه شنبه 11 مرداد 1384

دفاع از آقای همه چیزدان و كمیته اصلاح خانواده

بیان دو اشتباه فوق به منظور این نیست كه بخواهیم عملكرد آقای همه چیزدان را مورد انتقاد قراردهیم و یا اینكه بگوئیم عملكرد كمیته اصلاح خانواده كاملأ مورد انتقاد قرار دهیم , در صورتیكه ما معتقدیم كه این دو مورد از نكات مثبت مریخیها و ونوسیهاست و تنها اشكال بر سر زمان و روش كار است .

زنها در شرایط ناراحتی نمی توانند از راهنمائی های طرف مقابل خود استفاده كند , او در این زمان بیش از همیشه نیاز به این دارد كه كسی به حرفهای او گوش فرا دهد تاكید ما بر این نكته است كه فقط و فقط نیاز به شنیده شدن دارد . اما اگر مرد به این نكته توجه داشته باشد با صبوری به سخنان زن گوش می دهد و بعد از اینكه زن آرامش خود را به دست آورد , در رفع آن مشكل با ارائه پیشنهاداتی به او كمك كند .

از سوی دیگر مرد نیز از وجود كمیته اصلاح خانواده لذت می برد , اما در صورتیكه خود متقاضی برای گرفتن راهنمائی پیش قدم شود اینجاست كه مرد با كمال میل به این توصیه ها گوش فرا می دهد . و اما در غیر این صورت مرد فكر می كند كه مورد پذیرش از جانب همسر خود ثرار نگرفته است و این كه در آنها این حس به وجود می آید كه چون از عهده كارها به خوبی بر نمی آید طرف مقابل او اقدام به ارائه راهكار برای انجام آن كار كرده است . این نكته می تواند از نظر روحی به مرد ضربه شدیدی وارد كند .

بادرك این تفاوتها می توانیم به حساسیتهای همسر و نامزدمان احترام بیشتری قائل شویم و همچنین اگر از جانب آنها در مقابل خود و پیشنهاداتمان مقاومتی را حس كردیم بدانیم و آگاه باشیم كه : به طور قطع در زمان و روش خود اشتباه كردیم .

ادامه دارد

.

نوشته شده در سه شنبه 11 مرداد 1384 و ساعت 06:08 ق.ظ توسط : طراوت
ویرایش شده در - و ساعت -