تبلیغات
مطالب پزشکی - ادامه: زندگی در ونوس

به نام خدا

مطالب پزشکی
سلام دوستان عزیز . به وبلاگ مطالب پزشکی خوش آمدید . امیدواریم که این وبلاگ تا حدی مفید باشه و بتونه به برخی از سوالات شما جواب بده . ما رو حتما از نظرات و پیشنهادات خودتون با خبر کنید . ساعت خوبی داشته باشید و موفق باشید


¿ادامه: زندگی در ونوس
چهارشنبه 5 مرداد 1384

در یك جمله می توان گفت كه زنها به جای هدفگرا , رابطه گرا هستند .

در ونوس همه به مطالعه علاقه دارند آن هم كتابهای روانشناسی و رشد شخصیت . این را می توان گفت كه اغلب آنه در روانشناسی حداقل مدرك فوق لیسانس دارند و همیشه در پی آن هستند كه زندگی احساسی خود را پر رونق تر كنند و از جنبه های مختلف به بررسی مسائل و مشكلات از دید روانشناسی می پردازند .

از آنجایی كه اثباتشایستگی خود برای یك ونوسی مهم نیست در نتیجه پیشنهاد كمك توهین محسوب نمی شود و در مقابل وقتی به مردی پیشنهاد كمك می دهیم گمان می كند كه در نظر شما او تواتایی و صلاحیت به انجام رساندن آن كار را به تنهایی ندارد و این موضوع برای او بسیار دردناك است .

ونوسی ها این باور را در ذهن دلرند كه هر كاری را كه می توان بهتر انجام داد باید آن كار را كرد و در اینراه از دیگران درخواست كمك هیچ ایرادی ندارد وقتی آنها به كسی علاقه دارند آماده شنیدن حرفهای او و یا در مقابل درخواست كمك كردن از او را هستند.

مریخی ها راه حل گرا هستند.

اگر كاری در جریان باشد , مریخیها توصیه می كنند كه در آن تغییر ندهید . آنها به حكم غریزه معتقدند تا چیزی كار می كند نباید در آن مداخله كرد , تا نشكسته و كار می كند به آن دست نزنید . این نوع بیان , بیانی بسیار متداول در میان آنهاست .

باز هم در آخر این بخش متذكر می شوم كه زن با دادن درخواست به مرد كه حمایتگرانه است نسبت به این ذهنیت را در او به وجود می آورد كه " تو نیازمند كمك هستی " واین موجب سرخوردگی مرد می شود در حالی كه نیت زن نیتی خیر بوده وتنها از روی عشق و علاقه به آن مرد خواسته به او یاری برساند اما چون تعبیر ها در ذهن مریخیها اینچنین نیست موجبات ناراحتی مرد را فراهم می كند . و این موضوع به شكل خاص خود در رفتار مرد نسبت به زن نیز نمایان است .

ادامه دارد

نوشته شده در چهارشنبه 5 مرداد 1384 و ساعت 07:07 ق.ظ توسط : طراوت
ویرایش شده در - و ساعت -