تبلیغات
مطالب پزشکی - نیت خیر كافی نیست

به نام خدا

مطالب پزشکی
سلام دوستان عزیز . به وبلاگ مطالب پزشکی خوش آمدید . امیدواریم که این وبلاگ تا حدی مفید باشه و بتونه به برخی از سوالات شما جواب بده . ما رو حتما از نظرات و پیشنهادات خودتون با خبر کنید . ساعت خوبی داشته باشید و موفق باشید


¿نیت خیر كافی نیست
سه شنبه 4 مرداد 1384

نیت خیر كافی نیست

همیشه عاشق شدن برای انسانها جاویی و اعجاب گونه بوده , است و خواهد بود . به گونه ای كه ما همیشه وقتی عاشق میشویم گمان می كنیم كه دیگر هیچ موجودی بر روی این كره خاكی وجود ندارد كه از ما عاشق تر و دلباخته تر باشد . آنچنان عاشقیم كه تصور می كنیم بعد از رسیدن به این معشوق دیگر هیچ كار دیگری وجود ندارد كه ما نتوانیم آن را انجام دهیم و سپس در شروع رابطه زناشوئی خود با خود میگوئیم كه ما چون عاشق یكدیگر هستیم هیچ اختلافی بین ما به وجود نخواهد آمد .

و اما و اما وقتی كه این شور وهیجان به پیان رسید متوجه می شویم كه نه , زندگی ما نیز هیچ فرقی با دیگران نداشته و ما هم از این قاعده جدا نبوده ایم . اما این موضوع همان طور كه در مطالب قبل هم به آن اشاره كردیم به این موضوع بر می گردد كه ما از تفاوتهای بینمان با خبر نیستیم و یا از آنها غافلیم . زن فكر می كند كه هر آنچه كه او را شاد می كند و احساس رضایت را به او ارزانی می دارد باید برای مرد هم همانگونه باشد و نیز مرد انتظار دارد زن مانند او بیندیشد و واكنش نشان دهد و هزاران هزار توقع دیگر كه زنان و مردان به طور متقابل از یكدیگر دارند .

اینجاست كه در این زمینه دقیق نمی شوسم و درست به این موضوع نگاه نمی كنیم و فقط روز به روز این رنجش ها و آمال در ما بیشتر و بیشتر می شوند .

در این موقع است كه مشتاق شیدایی , عشق در ما می میرد و جای آن را گرفتاریها و دشواریها پر می كند , ارتباط ها در هم فرو می ریزد , سوءظن افزایش می یابد , سركوب و بی اعتنایی حاگم می شود و در آخر جادوی عشق می میرد و صحنه را خالی می كند .

در تمام دنیا روزی صدها نفر از زنان و مردان در نهایت عشق و اوج احساسات رقیق عاشقانه زندگی مشتركشان را آغاز می كنند و در سوی دیگر صدها نفر در اوج ناراحتی تن به جدایی از یكدیگر می دهند . در صورتی كه اگر همه ما با علم و آگاهی از تفاوتهای بینمان می توانیم جلوی این ناراحتیها و تالمات را به طور اساسی بگیریم .

وقتی زن ومرد تفاوتهای یكدیگر را بپذیرند و به آنها احترام بگذارند عشق فرصت شكوفایی پیدا می كند .

پس بیائد از همین لحظه عزم و اراده كنیم و در راه شناخت قدم برداریم و از خداوند و یا هر چیز دیگر كه به معتقدیم بخواهیم كه ما را برای قدم برداشتن در مسیری اینچنین ما را یاری كنند زیرا چه بخواهیم و چه نخواهیم این موضوع از بزرگترین چیزهایی است خوب یا بد بودن زندگی ما را رقم می زند . پس ما هك به یكدیگر عهد می كنیم كه بر این موضوع تمركز كرده و مشكلات را از جلوی پای خویش بر میداریم .

ادامه دارد . . .

نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1384 و ساعت 10:07 ق.ظ توسط : طراوت
ویرایش شده در سه شنبه 4 مرداد 1384 و ساعت 11:07 ق.ظ