تبلیغات
مطالب پزشکی - حفاظت پوست مختلط ( ادامه از قبل )

به نام خدا

مطالب پزشکی
سلام دوستان عزیز . به وبلاگ مطالب پزشکی خوش آمدید . امیدواریم که این وبلاگ تا حدی مفید باشه و بتونه به برخی از سوالات شما جواب بده . ما رو حتما از نظرات و پیشنهادات خودتون با خبر کنید . ساعت خوبی داشته باشید و موفق باشید


¿حفاظت پوست مختلط ( ادامه از قبل )
سه شنبه 16 فروردین 1384
<:P:> 

حفاظت پوست مختلط :

 

بیشتر افراد ، دارای چنین پوستی هستند و نگهداری آن كاری بس دشوار میباشد زیرا چنین پوستهای حساسی را بادو روش پوستهای خشك و چرب باید تحت محافظت قرار داد . برای حفاظت پوست مختلط باید از مواد پاك كننده ای استفاده نمود كه هم قسمت پوست خشك و هم قسمت پوست چرب را پاكیزه نماید .  بنابر این اینگونه ها را باید با موادی پاك نمود و بقیه صورت را با یك پاك كننده مخصوص پوست چرب تمیز نمود . البته هنگام روز فقط از یك كرم باید برای زیر پودر استفاده نمود .

 

 

پوست متغیر :

 

عواملی چون غدد داخلی ، بر پوست بدن تاثیر دارند . البته این غدد همواره بطور یكنواخت عمل نمی كنند ، بلكه با رشد سن ، تغئیر می یابند . این غدد به هنگام بلوغ موجب افزایش ترشح غدد چربی و در نتیجه خشكی پوست  و در دوران یائسگی ، سبب كاهش غدد چربی و در نتیجه خشكی پوست می شوند . بنا براین هورمون ها بر چگونگی نوع پوست در سنین مختلف تاثیر دارند . نكته دیگر اینكه در دوران بارداری ، پوست تمایل به خشك شدن دارد بنابراین باید به روش حفاظت از پوستهای خشك عمل شود . البته مصرف ویتامین  ( A ) در این دوران برای پوست مفید می باشد .

<:P:> 

نوشته شده در سه شنبه 16 فروردین 1384 و ساعت 07:04 ق.ظ توسط : سینا
ویرایش شده در - و ساعت -