تبلیغات
مطالب پزشکی - فصل 2: برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید (بخش دوم )

به نام خدا

مطالب پزشکی
سلام دوستان عزیز . به وبلاگ مطالب پزشکی خوش آمدید . امیدواریم که این وبلاگ تا حدی مفید باشه و بتونه به برخی از سوالات شما جواب بده . ما رو حتما از نظرات و پیشنهادات خودتون با خبر کنید . ساعت خوبی داشته باشید و موفق باشید


¿فصل 2: برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید (بخش دوم )
سه شنبه 9 اسفند 1384

فصل 2: برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید (بخش۲ )

شما برای هدفهای مختلف نیاز به لیستهای متفاوتی دارید. برای تمامی کارها و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود باید لیستی نهیه کنید و بر اساس زمان آنها را مرتب نمائیدو در هر زمان که نیاز باشد اهداف جدید را به آن اضافه نمائید.

دوم: شما به یک لیست ماهیانه نیاز دارید که در آن اهدافی که باید در طول یک ماه به آها بپردازید را یادداشت کنید.

سوم :یک لیست هفتگی هم باید داشته باشید که در آن تمامی کارها و اهداف هفته آینده در آن ثبت شده باشد و آن کارها را باید از لیست مااهیانه برداشت نمائید.

این شیوه زمتنبندی به دلیل اینکه نظام مند است به شما کمک می کند که بهروری شما در انجام کارها به صورت چشمگیری افزایش یابد.

در آخر کارها و وظایف روزانه را تنظیم می کنیم که از لیستهای  ماهیانه  و هفتگی ما برداشته می شود.

در کنار هر کاری که در طول روز و بر طبق لیست انجام می دهید یک علامت تیک بگذارید با این کار و با دیدن کارهایی که انجام شده است اعتماد به نفس و عزت به نفس شما افزایش می یابد  و شما تمام کارها را با اعتماد به نفس قویتری پیش خواهید رفت.

و حالا تمرین عملی:

از همین امروز تهیه برنامه روزانه ، هفتگی و ماهیانه را شروع کنید. یک دفترچه یا یک برگ کاغذ بردارید و  همه کارهایی را که باید در بیست وچهار ساعت آینده انجام دهید یادداشت کنید. اگر ایده جدیدی در آینده به ذهنتان می رسد ، آنها را هم به لیست اضافه کنید یادتان باشد که تمام پروژه ها را بنویسید و زمان را برای آنها تعیین کنید و آنها را اولویت بندب نمائید.

روی کاغذ فکر کنید ! همیشه از روی لیست کار کنید. به این ترتیب حتی خودتان نیز متحیر خواهید شد که چقدر کارایی شما افزایش یافته است و چقدر راحت تر می توانید قورباغه خود را قورت بدهید.

نوشته شده در سه شنبه 9 اسفند 1384 و ساعت 02:02 ق.ظ توسط : طراوت
ویرایش شده در سه شنبه 9 اسفند 1384 و ساعت 02:02 ق.ظ